Istnieje taki stereotyp, że mężczyźni zwracają uwagę na wygląd, a kobiety na osobowość. Jak to bywa ze stereotypami, ziarnko prawdy w tym jest, ale samo uogólnienie jest nieprawdziwe.
Na wygląd zwracają uwagę zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ale rzadko jest to jedyne kryterium. Gdyby było inaczej, to wśród samotnych byłyby tylko osoby nieatrakcyjne. A przecież jest tak samo dużo atrakcyjnych singli, jak i osób w związkach.
Czy wygląd ma znaczenie?
Wracając do kluczowego pytania – Czy wygląd ma znaczenie?
Na lutowych warsztatach jedna z dziewczyn powiedziała, że ona nie mogłaby być z mężczyzną, który nie dba o siebie, tzn. otyłym, zaniedbanym. Sama lubiła sport, więc szukała kogoś o podobnych wartościach. I to jest ok.
Zresztą to naturalne, że zwracamy większą uwagę na osoby dbające o siebie, w dobrej kondycji. Znaczna otyłość, zaniedbany czy niezdrowy wygląd powodują, że dana osoba jest postrzegana jako nieatrakcyjna. I nieważne jak poprawna i tolerancyjna będziesz chciała być, to w głębi serca wiesz, że te elementy wyglądu wzbudzają instynktowny dystans. I według mnie to jest ok.
Jakie są twoje kryteria?
Inaczej wygląda sprawa, jeżeli oczekujesz, że mężczyzna Twojego życia będzie wyglądał jak model z okładki magazynu i tylko na tym się koncentrujesz.
Zbyt szczegółowe wymagania odnośnie wyglądu mogą blokować realizację Twojego marzenia o spotkaniu miłości, szczególnie jeżeli szukasz kandydata na męża w wieku 35+.
Jeżeli np. oczekujesz, że Twój ukochany będzie miał bujną czuprynę, to skonfrontuj się z rzeczywistością. Rozejrzyj się wokół i sprawdź ilu mężczyzn 30+ z Twojego otoczenia nadal ma gęste włosy? Wyjdzie Ci pewna grupa. Teraz odrzuć z nich tych, którzy są żonaci lub zajęci. Ilu zostaje?
Charakter jest ważniejszy
Zgadzam się, że mężczyzna i kobieta powinni być dla siebie nawzajem atrakcyjni. Wygląd zewnętrzny może być pociągający, ale prawdziwa atrakcyjność wiąże się z charakterem. Bo w związku będziesz doświadczać przede wszystkim tego, co Twój ukochany nosi w sercu. W relacji ważne są takie cechy jak gotowość do przebaczania, współczucie, gotowość do poświęceń, poczucie humoru, zaradność, branie odpowiedzialności itd.
To te i inne cechy pomogą Wam zbudować małżeństwo trwające aż do śmierci.
A wygląd z czasem się zmieni. Przecież Ty sama za 40 lat będziesz wyglądała zupełnie inaczej, ale Twoje serce, osobowość i charakter będą mniej więcej takie, jak są teraz.
PS. Na początku drogi w kierunku małżeństwa warto wypisać kilka cech idealnego kandydata. I tym jak zrobić to mądrze opowiadam w kursie 9 kroków w kierunku małżeństwa.
Photo by Lucio Francisco on Unsplash
Jeżeli spodobał Ci się ten tekst lub jakoś Ci pomógł, podziel się nim z innymi singielkami, które szukają swojej drugiej połówki.
A może masz do mnie jakieś pytanie lub potrzebujesz rady? Napisz w komentarzu, chętnie odpiszę. Jestem tu, żeby Ci pomóc i dzielić się swoim doświadczeniem.