Przejdź do treści
sposoby na znalezienie miłości w internecie
Strona główna » Blog » 5 skutecznych sposobów na znalezienie prawdziwej miłości w internecie

5 skutecznych sposobów na znalezienie prawdziwej miłości w internecie

Ładne zdjęcie i otwartość na nowe znajomości – czy to wystarczy? Przekonaj się, co przyda Ci się w trakcie poszukiwania miłości w sieci.

Poznałaś już zalety i zagrożenia portali randkowych. Dziś opowiem Ci o sposobach na znalezienie prawdziwej miłości w internecie.

Należą do nich:

  • wybór odpowiedniego portalu lub aplikacji;
  • dopracowanie profilu;
  • odpowiednia selekcja;
  • szybkie spotkanie;
  • racjonalne rozeznanie.

Wybór odpowiedniego portalu lub aplikacji

Wspominałam już w jednym z artykułów, że portale i aplikacje randkowe mają swoje specjalizacje

W zależności od tego, na czym Ci zależy, wybierz odpowiednie dla siebie miejsce. Dzięki temu oszczędzisz sobie frustracji – tam, gdzie panowie szukają przygód na jedną noc, może być trudno znaleźć mężczyznę na całe życie.

Jeśli zależy ci na podobnym światopoglądzie, to jako katoliczka pewnie nie będziesz zaglądać na portal dla muzułmanów. Jeśli masz ponad dwadzieścia lat i szukasz rówieśnika, raczej nie zajrzysz też na portal dla osób 50+. 

Warto założyć sobie konto na kilku portalach czy w aplikacjach randkowych i przetestować, która opcja jest dla Ciebie najlepsza. 

Dopracowanie profilu

Choć nie brzmi to zbyt romantycznie, pomyśl, jak możesz się zareklamować.

Zrób ładne zdjęcie, ale nie poprzestawaj na tym. Owszem, mężczyźni to wzrokowcy, ale wygląd to nie wszystko. Jeśli zależy Ci na tym, by facet bardziej docenił twoje wnętrze niż figurę, to napisz o tym wnętrzu w intrygujący sposób.

Jeśli nie przychodzi Ci nic do głowy, zapytaj swoich przyjaciół i rodzinę, za co Cię cenią. Pomyśl, co osiągnęłaś w życiu. Co dajesz innym w relacjach? 

Najgorsze co można zrobić, to nie umieszczać zdjęcia, by mężczyzna nie wybrał Cię ze względu na wygląd. A na dodatek zaintrygować nic niemówiącym opisem: Poznasz mnie, jak się ze mną spotkasz lub Miła, spokojna, uczciwa. 

Wiem, że umieszczenie zdjęcia może być krępujące i stresujące. I doskonale rozumiem, że nie chcesz być wybraną ze względu na wygląd. Tylko gdy mężczyźni nie widzą zdjęcia, obawiają się, że stoi za tym bardzo poważna przyczyna. Tym bardziej będą bali się odezwać. 

Prawda jest taka, że gdy mężczyzna widzi kilkadziesiąt ciekawie opisanych profili, na których znalazły się też atrakcyjne zdjęcia, to nie odezwie się do dziewczyny, w której profilu nie ma praktycznie żadnych informacji.

Ciekawie opisany profil, w którym wspominasz o swoich zainteresowaniach, pasjach, doświadczeniach, jest czymś, co stwarza punkt wyjścia do rozmowy. Mężczyzna ma się do czego odwołać, gdy pisze do Ciebie pierwszy raz. 

Dodatkowo jeśli wyróżnisz się czymś niebanalnym, masz szansę przyciągnąć do siebie równie niebanalnych kandydatów. Doskonałym przykładem stosowania tej strategii jest Wojtek, który długo pracował nad swoim profilem i docenił to również u swojej wybranki. Wywiad z nim możesz przeczytać tu.

Odpowiednia selekcja

Co jest dla Ciebie najważniejsze?

Pamiętaj, że nie ma ideałów, więc jeśli ktoś spełnia Twoje najważniejsze wymagania, to warto zwrócić na niego uwagę. Być może to, że ma wady w innych obszarach, nie będzie aż takim problemem, jakim wydaje się na początku.

To co odruchowo przyciąga – uroda, prezencja, pieniądze, hobby, sława… – z czasem może stracić na znaczeniu.

Zazwyczaj to, co niszczy związki, to różnica w wyznawanych wartościach i światopoglądzie.

Dlatego warto dać sobie czas i poszukać kogoś, kto myśli podobnie w najistotniejszych aspektach życia. Tak zrobiła Marzena – poznaj jej historię. 

W kursie 9 kroków w kierunku małżeństwa znajdziesz kilka ćwiczeń, które pomogą Ci wybrać najważniejsze dla Ciebie cechy u mężczyzny. Jeśli masz trudność z ograniczeniem się do 10 kluczowych cech, sprawdź ten kurs koniecznie. 

Szybkie spotkanie

Pisząc o zagrożeniach portali internetowych, wspomniałam, że warto się spotkać jak najszybciej.

Wirtualny, cyfrowy świat pozwala na anonimowość lub zmianę osobowości. Dopóki w realu nie poznasz mężczyzny, nie wiesz, czy to, co o nim przeczytałaś, jest prawdziwe.

Poza tym szybkie spotkanie nie pozwala na zakochanie się w iluzji.

Znam kobietę, która zakochała się we współpracowniku z innego kontynentu, z którym porozumiewała się na komunikatorze. Zaczęli „związek na odległość”. Gdy pojechała do niego, bardzo się rozczarowała.

Ale gdy wróciła do Polski, znowu była zakochana w tym, co pisał. Za każdym razem, gdy do niego jechała, przeżywała rozczarowanie. Za każdym razem, gdy wracała do Polski, zakochiwała się od nowa. To nie była zdrowa relacja. 

Racjonalne rozeznanie

Pamiętaj, że ideał nie istnieje.

Można przebierać w nieskończoność i ostatecznie zostać samą. Możesz też czuć, że trafiłaś na ideał. Jednak zanim się ucieszysz, sprawdź, czy nie spotkałaś klasycznego narcyza.

Gdy wszystko toczy się jak w bajce, to albo się zauroczyłaś i masz na oczach różowe okulary, albo on nie jest do końca otwarty i szczery.

Prawdziwa bliskość zaczyna się wtedy, gdy ujawniamy także swoje słabości. 

Właśnie przed życiem w bajce ostrzega Kasia. Przeczytaj jej historię. 

Jeżeli spodobał Ci się ten tekst lub jakoś Ci pomógł, podziel się nim z innymi singielkami, które szukają swojej drugiej połówki.

A może masz do mnie jakieś pytanie lub potrzebujesz rady? Napisz w komentarzu, chętnie odpiszę. Jestem tu, żeby Ci pomóc i dzielić się swoim doświadczeniem.

Related Posts

Odbierz e-book "Jak trafić na odpowiedniego mężczyznę"