Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Randki przez internet

Randki przez internet

Nowe technologie, internet wkraczają w coraz więcej obszarów naszego życia. Nie trudno znaleźć różne portale dla samotnych czy aplikacje im dedykowane.

I choć sama nie korzystałam z tej formy poznawania mężczyzn, to myślę, że dla tych z Was, które o sobie mogą powiedzieć czuję się samotna i nie wiem gdzie poznać faceta może to być pierwszy krok, aby pokonać samotność.

W jednym z artykułów na Aleteia Polska pisałam o pułapkach portali internetowych. Tutaj skoncentruje się na szansach jakie one dają.

1.  Stwarzają możliwość do poznania nowych osób.

Ludzie dorośli mają tendencję do popadania w rutynę. Chadzają w te same miejsca, spotykają ciągle tych samych ludzi. W takich warunkach mają małe szanse, że ktoś zaprosi ich na randkę. I choć sama zachęcam do wychodzenia w nowe miejsca i poznawania nowych ludzi w realu, to uważam, że nie należy zbyt pochopnie odcinać opcji oferowanych przez internet.

2. Są alternatywą dla osób bardzo nieśmiałych.

Niektórych ludzi cechuje ogromna nieśmiałość. Dla takich osób założenie profilu w portalu randkowym może być łatwiejsze niż wychodzenie w nowe miejsca i otwieranie się na nowe znajomości. Będzie to też ich pierwszy krok, aby pokonać nieśmiałość i samotność

3. Łączą ludzi, którzy w innych warunkach by się nie spotkali.

Internet stwarza możliwość poznania kogoś z kim normalnie byś się nie spotkała. Nie chodzi tylko o osoby mieszkające w innych miastach, ale też o takie, które inaczej spędzają swoją codzienność. Mogą mieć one podobne zainteresowania, ale bywać w innych miejscach.

Jeżeli zdecydujesz się na randki z internetu bądź ostrożna. Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • dopytuj o przyjaciół, pracę i otoczenie danej osoby;
  • spotykaj się w miejscach publicznych;
  • zbyt pochopnie nie dziel się osobistymi informacjami.

Photo by Elvin Hacaliyev on Unsplash

Odbierz e-book "Jak trafić na odpowiedniego mężczyznę"